Sklep kruszyna.net Wrocław
Witamy na blogu | kruszyna.pl

Blog

Profesjonalne narzędzia budowlane marki Kapriol. W czym tkwi ich fenomen?

Firma Kapriol oferuje profesjonalne narzędzia do rozbiórki, które pozwalają sprostać każdemu wyzwaniu. Solidna budowa i najwyższej jakości materiały użyte do produkcji sprawiają, że narzędzia Kapriol przetrwają próbę czasu i sprawdzą się nawet podczas intensywnej eksploatacji. Z narzędzi Kapriol korzystają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – są to narzędzia najwyższej klasy, znane i cenione w branży budowlanej.

Czytaj dalej

Różne narzędzia pomiarowe stosowane w budownictwie i nie tylko

Narzędzia pomiarowe to urządzenia służące do dokonywania pomiarów samodzielnie. Możliwe jest wykorzystanie jednego urządzenia mierniczego lub całego układu pomiarowego. Jeszcze do niedawna wykorzystywane były głównie narzędzia analogowe – dziś coraz częściej stosuje się specjalistyczne urządzenia pomiarowe, dzięki którym pomiary przebiegają szybciej i są dokładniejsze.

Czytaj dalej

Jakie rodzaje łomów wyróżniamy?

Łom jest narzędziem wykorzystywanym głównie do prac demontażowych i jest niezbędny na każdym placu budowy. Z użyciem łoma w łatwy i szybki sposób można także usunąć gwoździe z desek. Klasyczny łom jest metalowym prętem z dwoma różnymi zakończeniami.

Czytaj dalej

Kilka sposobów na skuwanie tynku. Zastosowanie przecinaków Bellota i nie tylko

Skuwanie tynku jest konieczne przed malowaniem, jeśli podłoże nie jest wystarczająco nośne, czyli obsypuje się, a przy opukiwaniu wydaje głuchy odgłos. Tynk należy usunąć także, jeśli widoczne są na nim wykwity. Do skuwania tynku potrzebne są odpowiednie narzędzia – warto sięgnąć na przykład po przecinak Bellota, który charakteryzuje się wysokim stopniem twardości.

Czytaj dalej

Zastosowanie przecinaków Bellota w praktyce

Bellota jest firmą produkującą narzędzia od ponad 100 lat. Przedsiębiorstwo to charakteryzuje się wysokiej jakości sprzętami oraz różnorodnością. Wraz z rozwojem technologii i zmianą potrzeb odbiorców firma ta oferuje swoim klientom coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dzięki wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów i ciągłym aktualizacjom oferty o wysokiej jakości produkty Bellota znana jest jako czołowa firma produkująca narzędzia wykorzystywane w profesjonalnych i amatorskich warsztatach, a także w sadach, ogrodach i wielu innych miejscach. Jednym z często wykorzystywanych produktów tej marki są przecinaki.

Czytaj dalej

W jaki sposób stosować prawidłowo sznurek murarski?

Murowanie ścian jest zadaniem, które wymaga naprawdę dużej wiedzy i doświadczenia. Prace, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo prosto, w realnym świecie są nieco bardziej skomplikowane. Aby móc poprawnie wykonać murowanie potrzebna jest praktyka zawodowa, fachowa wiedza, wysokiej jakości materiały oraz odpowiednie narzędzia. Warto pamiętać, że to, w jaki sposób zostały wymurowane ściany, warunkuje ich stabilność, a co za tym idzie, stabilność całej konstrukcji przez kolejne lata.

Czytaj dalej