Sklep kruszyna.net Wrocław
Witamy na blogu | kruszyna.pl

Blog

Kilka sposobów na skuwanie tynku. Zastosowanie przecinaków Bellota i nie tylko

Skuwanie tynku jest konieczne przed malowaniem, jeśli podłoże nie jest wystarczająco nośne, czyli obsypuje się, a przy opukiwaniu wydaje głuchy odgłos. Tynk należy usunąć także, jeśli widoczne są na nim wykwity. Do skuwania tynku potrzebne są odpowiednie narzędzia – warto sięgnąć na przykład po przecinak Bellota, który charakteryzuje się wysokim stopniem twardości.

Czytaj dalej

Zastosowanie przecinaków Bellota w praktyce

Bellota jest firmą produkującą narzędzia od ponad 100 lat. Przedsiębiorstwo to charakteryzuje się wysokiej jakości sprzętami oraz różnorodnością. Wraz z rozwojem technologii i zmianą potrzeb odbiorców firma ta oferuje swoim klientom coraz to nowsze i bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dzięki wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów i ciągłym aktualizacjom oferty o wysokiej jakości produkty Bellota znana jest jako czołowa firma produkująca narzędzia wykorzystywane w profesjonalnych i amatorskich warsztatach, a także w sadach, ogrodach i wielu innych miejscach. Jednym z często wykorzystywanych produktów tej marki są przecinaki.

Czytaj dalej

W jaki sposób stosować prawidłowo sznurek murarski?

Murowanie ścian jest zadaniem, które wymaga naprawdę dużej wiedzy i doświadczenia. Prace, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo prosto, w realnym świecie są nieco bardziej skomplikowane. Aby móc poprawnie wykonać murowanie potrzebna jest praktyka zawodowa, fachowa wiedza, wysokiej jakości materiały oraz odpowiednie narzędzia. Warto pamiętać, że to, w jaki sposób zostały wymurowane ściany, warunkuje ich stabilność, a co za tym idzie, stabilność całej konstrukcji przez kolejne lata.

Czytaj dalej

Czym się kierować przy wyborze sznurka murarskiego?

Sznury murarskie, traserskie i różnego rodzaju plecione linki znajdują zastosowanie w pracach budowlanych, w ogrodnictwie, w gospodarstwie domowym, warsztacie, czy garażu i jako liny pomocnicze do wykonywania różnego rodzaju mocowań. Mogą być wykonywane z różnych materiałów w zależności od dedykowanego zastosowania, przy czym nowoczesne sznury produkowane głównie z polietylenu są wyjątkowo uniwersalne.

Czytaj dalej

Jakie narzędzia niezbędne są podczas remontów?

Remont większości z nas kojarzy nam się z przedsięwzięciami w dwóch wydaniach. Jedno z nich to przykra konieczność, drugie to wymarzona metamorfoza. Całe szczęście efekt zawsze jest pozytywną zmianą, oczywiście pod warunkiem, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Narzędzia niezbędne podczas remontów to temat rzeka, bo czym właściwie jest remont? Według naszej encyklopedii to przywrócenie wartości użytkowej obiektu. A jak jest w praktyce i jak to się ma do kwestii narzędzi?

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się przecinaki Bellota?

Przecinaki z kategorii narzędzi ręcznych to między innymi przecinaki murarskie, czyli narzędzia do kłucia, dłutowania, czy przebijania w ścianach, murach i nie tylko. Dostępne są przecinaki do konkretnych zastosowań, np. do skuwania płytek, ale też przecinaki bardziej uniwersalne. W naszym wpisie przyjrzymy się bliżej przecinakom znanego producenta, firmy Bellota, której narzędzia dystrybuowane są w ponad stu krajach na świecie, w tym w Polsce.

Czytaj dalej